15 Haziran 2012 Cuma

Essie - Nude Attitude


Herkese merhaba, sözümü tuttum gitmeden bir yazı daha yazdım ^^

Son zamanlarda hep koyu renkler sürdüğüm için bu sefer açık bir renk sürmek istedim. Ten rengine yakın bir bej rengi olan bu ojeyi seçtim. Üzerine de parlak bir topcoat kullandım.  Umarım beğenmişsinizdir :)

Bu arada dün Sephora'da Nails Inc ojelerle karşılaştım.Şu kapağında taşlar olan ojelerden bile vardı. Ben bir rengi çok beğendim;ancak fiyatı biraz tuzlu olduğu için alamadım. Belki eve geldikten sonra alırım belli olur mu :D

Hepinize iyi hafta sonları ! Temmuz başında, KPSS'den önce görüşmek üzere :D


Hi everyone :)
I did use dark colour nail polishes at the last days because of this I choose this one and I applied one of my shiny top coats. I hope you like this combo ^^ I won't be at home until the beginning of July.See you in July :)13 Haziran 2012 Çarşamba

Sephora - It's Time To Rock


Herkese merhaba :)

Bugün benim Sephora ojelerimden "it's time to rock" sizin karşınıza çıkmak istedi.  Benim en değerli ojelerim Sephora'lardır; çünkü küçücük şişeleri var. Bitecek korkusunu her zaman yaşıyorum. Mesela Moody Woman'ı önemli gün ve bayramlarda kullanıyorum :D 

Sephora'da ojeleri ince ince kesilmiş siyah kağıtların içlerine yerleştirip satıyorlar, onları karıştırırken sanki derinlere saklanmış bir defineyi arıyormuşum gibi hissediyorum :) Bu ojeyi de böyle bir günün ganimeti olarak değerlendirebiliriz.

Bu oje ilk önce koyu kurşuni gibi dursa da ışığa ve elinizin konumuna  göre renk değiştiriyor. Tırnaklarınızı kendinize doğru çevirip hafifçe yukarı da kaldırırsanız pembe,mor arası bir renk oluyor.İçine bir sürü ışıltı eklemişler. Bu yüzden koyu gri olmaktan çıkıp koyu mavi bir renk alıyor. Bana göre ojeyi oluşturan renkler mavi,pembe ve mor.

Temmuz'un başına kadar başka bir yazı yazamayabilirim;çünkü evde olmayacağım. Belki Cuma günü gitmeden bir yazı daha yazarım, bilmiyorum. 

Hepinize iyi ,mutlu günler!


Anlatmak istediğim pembelik buna benzer işte :)

12 Haziran 2012 Salı

Oriflame Colour Breeze - Coral Reef


Herkese merhaba  :)
Yine Love Rain saati ve ben yine bir yazı yazıyorum :)

Oriflame'nin yeni serisinden ojelerle devam ediyorum. Bu renk için mercan ve mercan kırmızısı arasında bir renk diyebilirim. Her zaman olduğu gibi iki kat sürdüm. Fotoğrafları topcoat sürdükten hemen sonra çektiğim için tırnaklarım parlak görünüyor.Neredeyse ben de yansıyacakmışım ^^ Ayrıca kalp şeklinde bir süsleme eklemek istedim. Ben tam olarak ojenin rengini gösteremediğim için iş size düşüyor :) Biraz daha koyu ve daha az parlak bir renk hayal edin.

Ellerim çok kurudu, yazın kurumalarına ne yapsam engel olamıyorum. Sanırım bu sorun ellerimi çok fazla yıkamamdan kaynaklanıyor. Tırnaklarım ise çok fazla incelmiş ve soyulmuşlar. Bu yüzden onları kestim. Eğer siz bu konuda bir şeyler biliyorsanız ve benimle paylaşırsanız sevinirim.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın :) 
Güneş ışığı pozu

8 Haziran 2012 Cuma

Oriflame Colour Breeze - Midnight Blue


Herkese merhaba :)

Umarım hepiniz iyisinizdir. Ben iyi değilim, iyi değilim derken belki biraz telaşlıyım . Neden diye merak ettiyseniz KPSS 'nin yaklaşması yüzünden diyebilirim. Herkes ders çalışırken itiraf ediyorum ben çalışmadım. Sınav da geldi,ben de bir panik havası oluştu tabii :( Hayatta en nefret ettiğim şeylerden biri insanların sınavdan kaç puan aldın diye sormaları olmuştur.İşte bugünlerde ben böyle hissediyorum.

Neyse blogumun temasından daha fazla sapmadan bugünkü ojemden bahsedeyim ben :) Oriflame her yaz muhakkak bir yaz serisi hazırlar ve oje eklemeyi de unutmaz. Bu sefer tam 5 tane yeni oje üreterek gözümdeki değerini bir kez daha arttırdı ^^ Ben beyaz oje pek kullanmadığım için birini almadım. (adı skinny dip) Diğerlerini aldım, kısa zamanda hepsini sürmek istiyorum.

Koyu bir mavi hatta lacivert sayılabilir bu renk, içinde ise mavi ışıltıları var. Benim ışıltı,pırıltı,sim seven ruhum bu ojeyi bunlardan mahrum bırakmak istemedi ve gümüş rengi ışıltıları olan topcoattan tek tırnağıma sürdüm :D

Umarım beğenmişsinizdir! Hepinize stressiz,mutlu günler ^^

6 Haziran 2012 Çarşamba

Sephora - Purple Jewelry


Herkese merhaba :)
Flakey ojeleri her zaman çok beğenmişimdir ama benim hemen ulaşabileceğim yerlerde satılmıyorlardı; ancak artık böyle bir şey yok :D

Geçen hafta alışverişe gittiğimizde,kahve içerken ablama "oje almayacağım artık ben, biraz ara vermeyi düşünüyorum" dedim hahahaha :D  Klasik konuşmamız geçti aramızda,alma tabii  ya, evde çok oje var :D

Neyse alışverişin ilerleyen saatlerinde Sephora'ya da uğradık. Makyaj malzemeleri benim ilgimi pek çekmez. Sephora benim için parfüm ve ojelerden ibaret:D

 Ben daha içeri tam olarak adımımı atmamışken gördüm bu güzel ojeyi  ve işte böyle oldum !


Hiç kaçırmadan aldım bir tane. Aslında iki tane flakey oje üretmişler ama bence en güzeli bu olmuş. Diğerinin sadece mavi veya mor ışıltıları var sanırım tam olarak emin değilim.

 Hangi renkte güzel olacağını bilemediğim için en koyu renklerden birini seçtim  ve Rimmel Little Brown Dress sürdüm ama beni çileden çıkardı sürerken. Tırnaklarıma çok bulaştı, temizlerken daha da bulaştı. Nedense çok zorlandım. Çektiğim zorluklara değdi mi değdi. Sonuç gerçekten çok güzel oldu. Top coattan sadece tek kat sürdüm.Yarın bir tane daha almayı planlıyorum. 

Artık böyle bir ojem de oldu ya gözüm açık gitmem :D Bana bu ojeyi alan sevgili ablama öpücüklerimi yolluyorum :D Hepinize iyi günler :) 

Ayrıca güneşte bu oje nasıl durur inanın hiçbir fikrim yok;çünkü İzmir bu yıl çok yağmurlu. İşte böyle!

Arkadaşım çekmiş bu fotoğrafı  :) O Twitter'da paylaşınca ben de sizinle paylaşmak istedim.3 Haziran 2012 Pazar

Flormar 2012 Spring&Summer - 435


Herkese merhaba :)

Bugün Flormar'ın Spring&Summer koleksiyonundan 435 numaralı ojeyi sürdüm. Renk size de çok tanıdık geldi değil mi? Bana göre bu ojeyi benzerlerinden ayıran tek şey ojeye çeşitli ışıltılar eklemeleri olmuş ama kuruyunca bunlar nereye gidiyor?Bilen varsa söylesin lütfen ^^
Bu yüzden ben de şu renk ışıltıları var ayrıca bu renk de var demek yerine tek tırnağıma Flormar 394 sürdüm. Siz bu ışıltıların daha azını şişenin içinde düşünün. Son fotoğrafta sanki biraz görünüyorlar.


Belki ışıltıları burada görebilirsiniz

1 Haziran 2012 Cuma

Anny - Never can say goodbye

Herkese merhaba :)

Bugünün ojesi benim ilk Anny ojem olan "never can say goodbye" :) Adı da kendi gibi çok güzel ^^ 

Hollywood'dan ve klasik filmlerden esinlenerek Anny, 6 tane oje üretmiş ve bu ojede onlardan biri. Güneş ışığının olmadığı yerlerde gümüş rengi ağırlıkta ama hafif ışıklı bir ortamda pembe ve mor ışıltıları çıkarken güneşte pırıl pırıl bir hale geliyor. Tırnaklarınızı kendinize doğru çevirdiğiniz de ise yeşil ışıltıları görüyorsunuz. Güneşte ve gün ışığında fotoğraflarını ayrı çektim.Bazı fotoğraflarda şişenin içindeki yeşil ışıltıları görebilirsiniz umarım.

İki kat sürdüm, kuruması ise inanılmaz derecede hızlı.
Ben bu ojeyi ve markayı çok sevdim , sevmediğim bir oje oldu mu ki :D 

Not: Bu kadar ışıltılı bir ojenin az fotoğrafı olur mu hiç tabii ki hayır :D
Hepinize iyi hafta sonları diliyorum! Hoşça kalın ^^